• Baza lokalowa- zapraszamy do zwiedzania

• Jesteśmy placówką, która dzięki odpowiedniej bazie lokalowej i infrastrukturze, zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i zabawy wychowankom i uczniom.

Przed głównym wejściem do placówki w 2014 roku usytuowany został obelisk - pomnik Patrona Szkoły - Świętego Jana Pawła II. Konwencja tego monolitu nawiązuje do niedalekich obelisków, znajdujących się w Parku Historycznym w Taczowie.

Korytarz na parterze stanowi swoistą wizytówkę placówki. Odwiedzający szkołę Rodzice i Goście mogą zapoznać się z informacjami zamieszczanymi cyklicznie na Tablicy Ogłoszeń, Planem Pracy Szkoły (który zawiera terminarz najważniejszych wydarzeń zaplanowanych w placówce na dany rok).

Ściany zdobią antyramy z fotografiami uczniów podczas szkolnych przedsięwzięć i uroczystości. W tym miejscu znajduje się ponadto Kącik Prawny, gdzie zamieszczone są informacje o charakterze profilaktyki przeciwko przestępstwom młodocianych.

Kierując się w głąb korytarza widzimy pomieszczenie niegdyś zajmowane przez sklepik uczniowski, obecnie wykorzystywane jako punkt ksero. Po prawej stronie w głębi znajduje się gabinet Pani Dyrektor. Prowadzi do niego wspaniała galeria "Wspomnień czar", prezentująca wydarzenia z życia szkoły na przestrzeni ostatnich lat.

Po lewej stronie znajduje się sala zajmowana przez świetlicę szkolną, w której odświeżono ściany. Obecnie uczniowie przebywając na zajęciach świetlicowych pracują w otoczeniu uspokajającej i miłej dla oka kolorystyce.

Dolny korytarz zaprowadzi nas ponadto do sali oddziału przedszkolnego oraz klasy III. W obu salach odnowiono nawierzchnię, pokrywającą podłogi. W głębi po prawej stronie znajduje się pomieszczenie zajmowane przez szkolną stołówkę z aneksem kuchennym. Obiady dostarczane są do szkoły w ramach cateringu, dowożonego przez firmę zewnętrzną.

Na końcu korytarza, na parterze znajduje się sala gimnastyczna oraz pomieszczenie na sprzęt sportowy. Tu również znajduje się wyjście na plac pozaszkolny- zajmowany przez infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Na piętrze znajduje się pokój nauczycielski, a za nim: sala przyrodniczo-chemiczna, pracownia językowa, pracownia matematyczna. W głębi górnego korytarza mieści się sala komputerowa, sala klasy I, szkolna biblioteka oraz sala klasy II.

Korytarz na piętrze zdobią tablice tematyczne: Szkolnego Klubu Unicef, humanistyczna, matematyczna i pomniejsze o tematyce profilaktycznej.

Za budynkiem szkoły znajduje się plac zabaw dla najmłodszych (oddany do użytku w 2014 roku). Za nim natomiast są boiska: wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oraz trawiaste.