• Nasze sukcesy literackie 2017/18

• XXII Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”

Konkurs organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Tegorocznym tematem przewodnim były

„Bajkowe zwierzoludy”.

W konkursie wzięło udział 1199 uczestników ze szkół, placówek oświatowych, domów kultury oraz uczestnicy indywidualni z terenu całej Polski.

Zwyciężczynią konkursu została reprezentująca naszą szkołę uczennica kl. VI – Aleksandra Porczek.

XVII Konkurs Mazowsze – moja mała ojczyzna

Jest to konkurs organizowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie w kilku kategoriach: praca plastyczna, fotograficzna, multimedialna

i literacka. Współorganizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Narodowy Bank Polski.

W tym roku prace miały nawiązywać do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nadesłano 150 prac ze szkół z województwa mazowieckiego.

23 kwietnia 2018 roku miała miejsce uroczysta gala w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, na której były obecna laureatki z naszej szkoły.

Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy VI- Aleksandra Porczek.

Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. VII- Oliwia Katus.

Ogólnopolski konkurs poetycki na napisanie kolejnej zwrotki do kolędy „Bóg się rodzi”

Konkurs organizowany jest przez Fundację Orszak Trzech Króli i skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół, świetlic, klubów, jak i do osób prywatnych.

Celem konkursu było napisanie kolejnej zwrotki kolędy „Bóg się rodzi”. Praca musiała być całkowicie nową twórczością autorską i nawiązywać do motywów i tradycji bożonarodzeniowych, do symboliki i obrzędowości chrześcijańskiej oraz idei miłości, pokoju i dobra.

Uczennica klasy VI- Aleksandra Porczek otrzymała wyróżnienie.

Praca powstała pod opieką Pani Marii Wójcik.

Gminny Konkurs Recytatorski „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Cerekwi. Zadaniem uczniów było przygotowanie recytacji utworu poetyckiego, którego tematyka nawiązywałaby do szeroko rozumianej idei umiłowania ojczyzny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Paulina Orzechowska, Aleksandra Jerzyna oraz Kamil Majewski.

Uczennica Paulina Orzechowska zajęła III miejsce.

IV Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VII „Po polsku o historii”

Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie.

Zadaniem uczniów było napisanie tekstu dyktanda, którego myśl przewodnia dotyczyła historii Polski.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Paulina Orzechowska i Oliwia Katus.

Tytuł „Mistrza Ortografii” oraz I miejsce zdobyła Paulina Orzechowska.

I Gminny Konkurs Recytatorski w PSP w Bielisze

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Zadaniem uczniów było przygotowanie recytacji wybranego tekstu poetyckiego z kanonu klasyki literatury polskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: uczeń kl. IV- Kryspin Marciniak, uczennica kl. VI – Zuzanna Kosowska oraz uczennica kl. VII- Oliwia Katus.

Uczennica klasy VI- Zuzanna Kosowska otrzymała wyróżnienie.

I Gminny Konkurs Gramatyczny

„Zabawy z gramatyką”

Organizatorem konkursu była nasza szkoła. Gościliśmy reprezentantów wszystkich szkół z terenu gminy Zakrzew.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu części mowy, ułożenie trimina na czas oraz odpowiedzi na wylosowane pytania.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczennic:

z kl. V- Wiktoria Lewińska,

z kl. VI- Aleksandra Porczek,

z kl. VII- Oliwia Katus.

Nasze reprezentantki zdobyły

I miejsce.

I Gminny Konkurs „Mały Powała”

Organizatorem konkursu była nasza szkoła. W kategorii literackiej przewodniczącym jury, które oceniało i recenzowało prace był pisarz- Pan Wojciech Krupa.

Uczennica klasy VI- Aleksandra Porczek zdobyła II miejsce za wiersz „Mikołaj Powała – droga do chwały”

Nad przygotowaniem uczniów czuwa pani Małgorzata Porczek- nauczyciel języka polskiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!