• Szkolni Prymusi 2015/16

• Tegoroczną nowością w naszej szkole jest wybór Szkolnych Prymusów. Pomysł Pani Dyrektor okazał się tak samo zaskakujący dla uczniów (uroczysty apel utrzymany był w ścisłej tajemnicy), jak doniosły - społeczność szkolna nie szczędził gromkich oklasków dla najlepszych uczniów szkoły!

Uroczysty apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęła Pani Dyrekotr, prezentując wyniki nauczania poszczególnych klas: średnie ocen, frekwencje oraz oceny zachowania. Kiedy w tle zaczęły rozbrzmiewać słowa ballady rockowej brytyjskiego zespołu Queen "We Are The Champions" - hymnu zwycięzców - emocje zaczęły sięgać zenitu i to nie tylko wśród uczniów. Rozpoczęła się bowiem cześć najważniejsza- uroczysta prezentacja najlepszych uczniów szkoły.

W oddziale przedszkolnym na najwyższe wyróżnienie zasłużyli:

Julia Leśniewska,

Kacper Jakubiak.

W klasie Ia najlepszymi uczniami I semestru byli:

Oliwia Witczak,

Oliwia Motyka,

Zofia Mortka,

Maria Lesiak,

Klaudia Kolbus.

W klasie Ib na miano prymusa załużyli:

Zuzanna Stawczyk,

Dawid Pysiak.

Najlepsi uczniowie klasy II to:

Zuzanna Jerzyna,

Kryspin Marciniak,

Oskar Katus,

Amelia Górska,

Antoni Mamla.

Najlpszymi uczniami klasy III okazali się:

Piotr Kaliński,

Jakub Białkowski,

Zuzanna Wojciechowska,

Maja Słomczyńska,

Wiktoria Lewińska.

Klasa IV okazała się najlepszą klasą w szkole. Nagrodę z rąk Pani Dyrekotr dumnie odbierał reprezentant- przewodniczący klasy Sebastian Gorgul. Uczniowie zostali wyróżnieni pucharem przechodnim dla najlpeszej klasy. Mocno trzymamy kciuki, żeby ów symbol nie opuścił klasy do końca bytności w szkole podstawowej!

Najleszymi uczniami klasy IV w I semetrze okazały się:

Natalia Wąsik,

Kinga Witczak,

Zuzanna Kosowska,

Joanna Waniek.

Wyróżnienie dla klasowego prymusa klasy V odbierali:

Aleksandra Jerzyna,

Oliwia Katus,

Paulina Orzechowska,

Karol Rybski.

W klasie VI miano najlepszego ucznia przypadło Natalii Jędrzejewskiej.

Jeszcze jeden puchar czekał na swego właściciela. Trafić miał bowiem do rąk najlepszego ucznia szkoły! Ten wspaniały tytuł i honor posiadania pucharu przypadł

uczennicy klasy IV Aleksandrze Porczek.

Ola uzyskała najwyższą średnią ocen z przedmiotów szkolnych spośród wszystkich uczniów szkoły! GRATULUJEMY!

W nagrodę miała za zadania zaprezentować list Kuratora Oświaty, dotyczący bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych.

Wyróżnienie odebrali również uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję. Należą do nich:

Kinga Wielocha - kl. VI,

Aleksandra Porczek - kl. IV,

Joanna Waniek - kl. IV,

Natalia Wąsik - kl. IV,

Piotr Walczak -kl. III,

Nikola Chłopecka- kl. II,

Daria Wlazło - kl. Ib,

Mateusz Wawrzyński - kl. Ib,

Zuzanna Stawczyk - kl. Ib.

Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości nauczycielka historii, szkolna pani bibliotekarz odczytała listę uczniów, którzy w I semestrze przeczytali najwięcej pozycji książkowych. Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych, okazali się nimi być najmłodsi uczniowie szkoły, którzy, wraz z rodzicami, bardzo aktywnie uczestniczą w akcji "Poczytaj mi, Mamo, poczytaj mi, Tato".

A oto zestawienie ilosci wypożyczeń z podziałem na klasy:

I miejsce- klasa Ib - 542 książki,

II miejsce - klasa III- 263 książki,

III miejsce- klasa II - 257 książek,

IV miejsce- klasa Ia - 207 książek,

V miejsce- klasa IV -41 książek,

VI miejsce- klasa VI- 35 książek,

VII miejsce- klasa V - 30 książek.

Wychowankowie oddziału przedszkolnego wypożyczyli 22 pozycje książkowe.

Uczniowie, którzy wypożyczyli najwięcej książek to:

z klasy Ib:

* Agata Białkowska- 72 ksiązki,

* Bartłomiej Piechota- 70 książek,

* Aleksandra Piechota - 69 książek.

z klasy III:

* Julia Waniek- 55 książek.

z klasy Ia:

* Oliwia Witczak- 50 książek.

z klasy II:

* Zuzanna Jerzyna - 45 książek.

Nazwiska szkolnych prymusów zostały umieszczone na pięknie przybranej tablicy, która zostanie wyeksponowana na dolnym korytarzu szkoły. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Waszą pracę w II semestrze!Śmiech

Administratorem w/w danych osobowych jest PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej. Informuję, iż dane osobowe mogą być w każdej chwili poprawione, przysługuje prawo cofnięcia zgody, administrator zapewnia zgodność przetwarzania danych osobowych, zgodną z ustawą o ochronie danych osobowych.