• Regulamin korzystania z izolatki

Regulamin korzystania z izolatki

w Publicznej  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej

1. W szkole jest przygotowane pomieszczenie, tzw. Izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe. Miejsce to jest oznaczone jest napisem izolatka.

2. Pomieszczenie powinno być co najmniej dwa razy dziennie sprzątane (myte)                                    i dezynfekowane.

3. W pomieszczeniu nie powinno być sprzętu oraz przedmiotów, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. dywanu).

4.Dziecko do czasu przybycia rodziców zostaje pod opieką wyznaczonego pracownika szkoły. Pracownik ten zabezpieczony zostaje w środki ochrony osobistej .

5. Pracownik zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa: przed wejściem
          zakłada maseczkę, rękawiczki oraz fartuch ochronny oraz utrzymuje odpowiedni
          dystans.

6. W izolatorium dziecko/uczeń przebywa pod opieką wyznaczonego pracownika                               z zapewnieniem minimum 2m odległości i środków bezpieczeństwa, w oczekiwaniu na rodziców , którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.

7. O zaistniałej sytuacji dyrektor,  lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia
          rodziców dziecka, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Radomiu .

8. W przypadku ignorowania prośby o odbiór dziecka podejrzanego o zarażanie, dyrektor
          ma prawo powiadomić o tym fakcie Powiatową Stację Epidemiologiczną, Policję oraz
          Sąd Rodzinny.

9. Rodzic odbierający dziecko jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej w postaci rękawiczek oraz maski zasłaniającej usta i nos. Przed odbiorem dziecka/ucznia rodzic dezynfekuje dłonie płynem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu do budynku szkoły.

10. Dziecko zostaje przekazane rodzicowi przez pracownika szkoły, który się nim opiekował w izolatce.

11. Pracownik zabezpieczony w środki ochrony osobistej przyprowadza dziecko/ucznia
          z izolatki do ustalonego miejsca odbioru dziecka/ucznia,  zachowując odległość 2 m od rodzica dziecka/ucznia najpierw identyfikuje rodzica, a następnie wydaje dziecko/ucznia.

12. Jeśli pracownik ma wątpliwości co do tożsamości odbierającego, może poprosić rodzica
          o okazanie dowodu tożsamości.

13. Osoba opiekująca się dzieckiem/uczniem, zachowując dystans nie mniej niż 2 m, przekazuje dziecko/ucznia rodzica oraz przekazuje informacje na temat objawów, jakie zaobserwowano u dziecka/ucznia. Może przekazać rodzicowi  również numery telefonów
          do zawiadomionej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Po uzyskaniu odpowiednich informacji, rodzic opuszcza szkołę i postępuje zgodnie z ogólnymi zaleceniami sanitarnymi.

14. Jeśli rodzic odbierający dziecko/ucznia nie posiada indywidualnych środków ochrony, nie zostaje wpuszczony do budynku szkoły. W tej sytuacji należy poprosić rodzica, by stanął
          w odległości nie mniej niż 2 m od drzwi budynku i wypuścić dziecko/ucznia do rodzica. Pracownik obserwuje dziecko/ucznia do chwili, gdy rodzic je przejmie.

15. Jeśli rodzic  odbierający dziecko/ucznia nie posiada indywidualnych środków ochrony, stanowi to wykroczenie. Dyrektor szkoły ma prawo zgłosić je do organów ścigania.

16. Pracownik opiekujący się dzieckiem/uczniem w izolatce, który oddał dziecko/ucznia rodzicowi  dezynfekuje rękawice oraz zgodnie z instrukcją zdejmuje maseczkę, fartuch
          i rękawice.

17. Izolatka, w której przebywało dziecko / przebywał uczeń, jest dokładanie wietrzona, myta za pomocą odpowiednich detergentów i dezynfekowana środkiem typu wirusobójczy zgodnie z instrukcją sprzątania i odkażania sal, przez wyznaczonych pracowników szkoły.