• Procedury bezpieczeństwa Covid-19

        • PROCEDURA

          BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID 19

           

          Aktualizacja na dzień 1 września 2021 r.

          Ogólne zasady:

          Szczepienie

          rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów                                w określonych grupach wiekowych.

          Dezynfekcja

          przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

           Dystans

          minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m. 

          Higiena

          częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

           Maseczka

          w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.

           Wietrzenie

          przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

           

          § 1

          Podstawa prawna

           

          1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej  i  Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie  bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1166).
          2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 12 sierpnia 2020 r.zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach
          3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1389).
          4. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 czerwca 2021r.zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
          5. Wytyczne Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - tryb pełny stacjonarny z dnia 3 sierpnia 2021r.

           

          § 2

          Cel procedury

          Przygotowanie pracowników, rodziców, uczniów i innych osób współpracujących ze szkołą do realizacji zadań zawodowych wynikających z wymogów sanitarnych obowiązującym w szkole w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

           

          § 3

          Ogólne zasady organizacji pracy

          1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji i Narodowej, Ministerstwa Zdrowia.
          2. Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz, zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
          3. W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego osoby z zewnątrz są zobowiązane do dezynfekcji rąk, założenia rękawiczek, zakrycia ust i nosa.
          4. Do budynku szkoły mogą wchodzić tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych,  nie przebywające na kwarantannie lub w izolacji.
          5. Osoby z zewnątrz mogą przebywać tylko na parterze budynku, w wyznaczonej strefie,  a w pozostałych częściach budynku tylko za zgodą dyrektora szkoły.

          6. W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości dotyczących ucznia lub    funkcjonowania szkoły, rodzic może kontaktować  się z wychowawcą,  nauczycielem telefonicznie, przez dziennik elektroniczny, pocztę służbową lub bezpośrednio po wcześniejszym umówieniu się na rozmowę.

          7. W sytuacjach pilnych rodzic może kontaktować się telefonicznie z dyrektorem – tel. 48 6105263, drogą mailową: taczewszk@wp.pl oraz dziennik elektroniczny.

          8. Po wejściu do szkoły należy skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

          9. Termometr do pomiaru temperatury znajduje się w pomieszczeniu przy wejściu głównym.

          10. Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m.in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do pojemnika - kosza wyposażonego w worek.

          11. Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego i przekazać do utylizacji.

          12. Sale, w których odbywają się zajęcia, są porządkowane i dezynfekowane w miarę możliwości po każdej grupie, ale nie  rzadziej niż raz dziennie.

          13. Przy wejściu głównym w budynku szkoły umieszczona jest lista numerów telefonów do: organu prowadzącego, kuratora oświaty, stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala, inspekcji sanitarnej w sprawie koronawirusa +48 22 25 00 115 oraz numery alarmowe 999, 112.

          § 4

          Organizacja zajęć w szkole

          1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.

          2. Rekomenduje się, o ile to możliwe, ograniczenie korzystania z transportu publicznego na rzecz pojazdów prywatnych, przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).

          3. Do szkoły dzieci i uczniowie przychodzą (są przyprowadzani) o wyznaczonych godzinach:

          oddział przedszkolny – 7.00 – 7.30, klasy I-VIII  - 7.20.

          4. Uczniowie klas II – VIII do szkoły wchodzą bez opiekunów:

          • uczniowie klas III, IV, VI, VII, VIII wchodzą wejściem głównym do szatni od frontu szkoły,
          • uczniowie klas V wchodzą do szatni wejściem od strony południowej przy sali gimnastycznej,
          • dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I –II wchodzą do szatni wejściem od strony zachodniej szkoły (wejście obok biblioteki publicznej).

          5. Opiekunowie odprowadzający dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I (w okresie  adaptacyjnym) mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły – strefy rodzica, dotyczy to tylko korytarza szkoły na parterze oraz pomieszczeń szatni, zachowując zasady:

          • 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
          • dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, jednocześnie w szatniach nie może przebywać więcej niż czterech opiekunów, pozostali rodzice oczekują na zewnątrz,
          • dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
          • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust  i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

          6. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

          7. Uczniowie podczas zajęć przebywają w przydzielonych salach, w których odbywają się lekcje ( z wyjątkiem sali gimnastycznej i komputerowej).

          8.Uczniowie na korytarzach szkolnych mogą przebywać tylko na swoim piętrze w wyznaczonych dla nich strefach pod swoją salą.

          9. Uczniowie po korytarzach poruszają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa tzn. starają się zachować bezpieczny odstęp od uczniów z innych klas oraz nauczycieli. Obowiązuje kategoryczny zakaz biegania. 

          10. Ze względu na konieczność zapewnienia szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia, rodzice przekazują szkole co najmniej dwa sposoby skutecznego kontaktu (telefony, maile, itp.); w razie zmian zobowiązani są do uaktualnienia danych.

          11.  Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu- izolatce, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

          12. Obowiązują ogólne zasady higieny: dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

          13. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na jego stoliku szkolnym lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

          14. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

          15. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na placu szkoły:

          • dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I, II, III przebywają na placu zabaw według ustalonego przez nauczycieli grafiku,
          • uczniowie klas IV-VI podczas przerw wychodzą na trawnik od strony zachodniej szkoły ( obok biblioteki publicznej),
          • uczniowie klas VII-VIII podczas przerw wychodzą na plac przed głównym wejściem do szkoły.

          16. Przed rozpoczęciem zajęć oraz podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie spędzają czas na korytarzach szkolnych (obowiązuje zakrycie ust i nosa dla uczniów klas IV-VIII ), w tym:

          • uczniowie klas 0, I, II i III w przypisanych salach lekcyjnych lub na korytarzu przed salami w strefie ucznia według ustalonego przez nauczycieli grafiku,
          • uczniowie klas IV-V na dolnym korytarzu w strefie ucznia,
          • uczniowie klas VI, VII, VIII na górnym korytarzu w strefie ucznia.

          17. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.

          18.  Nauczyciel dyżurujący zwraca uwagę na zachowanie dystansu między przebywającymi w częściach wspólnych.

          19. W toaletach przebywa ilość dzieci odpowiadająca ilości kabin.  Uczniowie korzystają tylko z wyznaczonych dla swojej klasy toalet.

          20. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

          21. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy.

          22. Rodzice/opiekunowie muszą liczyć się z wydłużenie czasu oddania i odbierania dziecka ze szkoły, ze względu na stosowane procedury.

          23. Rodzic dziecka oddziału przedszkolnego oraz klas I-III odbiera dziecko zgodnie z planem zajęć, o wyznaczonej godzinie.

          24. W razie konieczności wcześniejszego odebrania ucznia ze szkoły rodzic powiadamia o tym fakcie wychowawcę/nauczyciela.

          25. Rodzic ucznia kl. I-III zgłasza odbiór dziecka pracownikowi szkoły i oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika do wyznaczonego miejsca. Upoważniony pracownik przygotowuje dziecko do wyjścia i odprowadza je do rodzica/opiekuna.

          26. Rodziców prosi się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.

           

          § 5

          Organizacja zajęć w szkole – informacje dla nauczycieli i pracowników administracyjno-obsługowych

          1. Wszyscy pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
          2.  Wszyscy pracownicy są zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, środki myjące i dezynfekujące, w razie potrzeby fartuchy).
          3. Zaleca się, aby maseczki były używane w kontaktach z osobami z zewnątrz, rodzicami,  z zachowaniem dystansu odległości.
          4. Środki ochrony osobistej wielokrotnego użytku jak: fartuchy wodoodporne i inne należy dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta, maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
          5. Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły

          o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.

          1. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w salach, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć, należy czyścić lub dezynfekować.
          2. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać zdezynfekowane lub umyte detergentem po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdej grupie.
          3. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
          4. Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę uczniom na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
          5. W razie wystąpienia niepokojących objawów nauczyciel może zmierzyć uczniowi/dziecku temperaturę za pisemną zgodą rodziców.
          6. Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania z zajęć świetlicowych zawarte są w ,,Regulaminie świetlicy’’. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
          7. Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
          8. Każda osoba sprzątająca odpowiedzialna za utrzymanie czystości danych pomieszczeń będzie wypełniać kartę monitoringu wykonywanych prac porządkowo – dezynfekcyjnych.
          9. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
          10. Po zakończonych zajęciach (na przerwie)  każdy nauczyciel dokonuje wietrzenia sali. 
          11. Po zakończonych zajęciach ( również specjalistycznych), nauczyciel dokonuje dezynfekcji pomocy dydaktycznej za pomocą ręcznika jednorazowego i przy użyciu środka dezynfekcyjnego.  Zużyte do dezynfekcji materiały są wyrzucane do kosza z pokrywą.
          12. Zaleca się:
          • utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości,
          • dezynfekcję powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki – przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby,
          • dezynfekcję sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, krzeseł przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby,
          • dezynfekcję toalet – doraźnie po każdej przerwie, w razie potrzeby oraz raz dziennie całościowo,
          • czyszczenie z użyciem detergentów lub dezynfekcję sprzętu na placu zabaw lub boisku co najmniej raz dziennie w dni, w których warunki pogodowe pozwalają na korzystanie               z ww. obiektów.
          1. Do obowiązków personelu obsługi należy także:
          • sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
          • napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
          • wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.

           

          § 6

          Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

          1. Harmonogram pracy biblioteki jest dostosowany do potrzeb i możliwości szkoły.
          2. Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania z biblioteki szkolnej zawarte są w ,,Regulaminie biblioteki’’.
          3. Nauczyciel bibliotekarz określa liczbę osób mogących jednocześnie wypożyczać/oddawać książki.
          4. Korzystanie z kącika dla dzieci, czytelni będzie się odbywać w ograniczonym zakresie – zasady są określone w ,,Regulaminie biblioteki’’.
          5. Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować ręce i blat, na którym leżały książki.
          6. Przyjęte książki należy odłożyć na okres minimum 2 dni do skrzyni, pudła, torby lub na wydzielone półki oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.

           7.    Regulamin biblioteki dostosowany do nowej sytuacji związanej z pandemią oraz godziny wypożyczeń zostaną podane do wiadomości przez dziennik elektroniczny Librus i opublikowane na stronie internetowej szkoły.

          § 7

          Zasady korzystania ze stołówki szkolnej

          1. Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania ze stołówki szkolnej zawarte są w ,,Regulaminie stołówki’’.
          2. Przy organizacji żywienia obowiązują dotychczasowe wymagania odnoszące się do zbiorowego żywienia dzieci i młodzieży a dodatkowo procedury szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia epidemiologicznego pracowników. Stołówka należy do strefy żywienia, a miejsca spożywania posiłków wyznaczone są
            z zachowaniem dystansu społecznego 1,5 m.
          3. Obiady wydawane są wg harmonogramu zgodnie, z którym, uczniowie na stołówce przebywają w tych samych  zespołach jak podczas zajęć szkolnych.
          4. W stołówce mogą przebywać wyłącznie uczniowie korzystający z posiłków i nauczyciele wyznaczeni do opieki nad uczniami w stołówce.
          5. Przed wejściem do stołówki uczniowie myją  i dezynfekują ręce.
          6. W stołówce dostępne są płyny dezynfekujące ręce i instrukcje dezynfekowania rąk.
          7. Wyznaczony pracownik obsługi podaje posiłki i odbiera naczynia, wyciera stoły
            i krzesła płynem dezynfekującym po każdej osobie spożywającej posiłek.

           

          § 8 

          Zasady dostarczania i przyjmowania obiadów do kuchni

          1. Dostawcy obiadów powinni być zaopatrzeni w maseczki, rękawiczki i inne środki ochrony osobistej.
          2. Przywożone obiady – produkty spożywcze – muszą być opakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem.
          3. Towar dostawcy wystawiają przed wejściem do szkoły od strony magazynów kuchennych.
          4. Dostawcy nie mogą wchodzić na teren szkoły ani kontaktować się bezpośrednio z pracownikami; w razie potrzeby zalecany jest  kontakt telefoniczny lub mailowy.
          5. Dostawcy zostaną powiadomieni o obowiązujących procedurach przez pracownika sekretariatu.

          § 9

          Postępowanie w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej u dziecka

          1. Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły.
          2. O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora lub osobę go zastępującą, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
          3. Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły lub osobę go zastępującą.
          4. W szkole jest przygotowane pomieszczenie, tzw. izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia, u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe.
          5. Izolatorium jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
          6. W izolatorium dziecko przebywa pod opieką pracownika szkoły z zapewnieniem minimum 2 m odległości i środków bezpieczeństwa, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
          7. Dziecku należy zmierzyć temperaturę ciała (jeśli jest zgoda rodzica):
          • jeżeli pomiar termometrem bezdotykowym wynosi 38°C lub wyżej – należy powiadomić rodziców ucznia w celu ustalenia sposobu odebrania dziecka ze szkoły,
          • jeżeli pomiar termometrem innym niż bezdotykowy wynosi pomiędzy 37,2°C-37,9°C – należy powiadomić rodziców ucznia i ustalić ewentualną konieczność sposobu odebrania ze szkoły.

           8. Rodzic poinformowany telefonicznie o wystąpieniu u dziecka niepokojących objawów jest zobowiązany do pilnego odebrania dziecka. Rodzic po dotarciu do szkoły, nie wchodzi na jej teren tylko powiadamia pracownika szkoły, że jest gotowy do odbioru dziecka.

          9. Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).

           

          § 10

          Postępowanie w przypadku wystąpienia u pracownika szkoły niepokojących objawów

          1. Pracownik, który w czasie pracy zauważył u siebie objawy chorobowe typu: gorączka, uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, bóle głowy, bóle mięśni niezwłocznie informuje o tym dyrektora szkoły, który podejmuje następujące działania:
          • kieruje pracownika, do wyznaczonego odizolowanego pomieszczenia ,,izolatorium’’ (unikając kontaktu z innymi osobami),
          • do czasu ustalenia stanu zdrowia dyrektor odsuwa pracownika od pracy.
          1. Każdy pracownik powinien poddać się pomiarowi temperatury ciała w razie uzasadnionej potrzeby.
          2. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik należy bezzwłocznie poddać dezynfekcji.

           

          § 11

          Postępowanie w przypadku potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły  

          1. Dyrektor informuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zaistniałej sytuacji i w porozumieniu z organem prowadzącym, po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu, podejmuje stosowną decyzję o zmianie modelu kształcenia lub innych środkach prewencyjnych.
          2. Dyrektor szkoły o potwierdzeniu zakażenia u pracownika/ucznia informuje organ prowadzący i kuratora oświaty zgodnie ze schematem procesu komunikowania się w sytuacjach kryzysowych dotyczących jednostek systemu oświaty.
          3. Dyrektor ustala listę osób przebywających w tym samym czasie w części budynku, w której przebywała osoba zakażona.
          4. W przypadku potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 dyrektor szkoły zobowiązany jest do stosowania się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
          5. Jeśli zalecenia sanepidu przekazane są za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub za pomocą innych środków łączności należy sporządzić notatkę lub protokół.

           

          §12

          Postanowienia końcowe

          1. Procedura wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
          2. Procedura może być modyfikowana.
          3. Procedura podlega ogłoszeniu na stronie szkoły www.wolataczowska.edupage.org oraz na tablicy ogłoszeń w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej.
          4. Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi zostaną zapoznani z procedurą.
          5. O wszelkich zmianach w procedurze będą niezwłocznie powiadamiane osoby zainteresowane.