• WYNIKI REKRUTACJI

• Szanowni Rodzice!

W zakładce "O szkole" w górnym menu w podmenu "Rekrutacja" znajdują się listy kandydatów przyjętych do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/23.

Zapraszamy do zapoznania się.

• Życzenia

• Serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych składają Państwu Dyrektor wraz z pracownikami szkoły.

Wesolego Alleluja!

• Spotkanie wielkanocne

• Wielkanoc to wyjątkowy czas w roku, gdy przyroda budzi się do życia. Jest to czas skłaniający do refleksji i zadumy. 13 kwietnia mogliśmy zebrać się wokół pięknie udekorowanego stołu i cieszyć się  z nadchodzących świąt. Oczywiście zanim skosztowaliśmy tych wszystkich smakołyków, które czekały na nas na stole, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

Zdj. Uczniowie naszej szkoły.

• Wyniki rekrutacji

• Szanowni Rodzice!

W zakładce "O szkole" w górnym menu w podmenu "Rekrutacja" znajdują się listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy I oraz do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2022/23.

Zapraszamy do zapoznania się.

• "Podaruj książkę"- podziękowania

• Kochani, minął tydzień od naszej akcji "Podaruj książkę", a podziękowaniom i miłym słowom nie ma końca. Młodzi pacjenci i lekarze Oddziału Dziecięcego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego są wdzięczni za Wasze zaangażowanie i dobre serca.

• Insta.ling

• Drodzy Uczniowie, za nami kolejny miesiąc pracy z programem Insta.ling.

Poznajcie Klasowych Mistrzów za miesiąc marzec

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2022 roku Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada na 2 kwietnia (sobota). Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Nasi najmłodsi z oddziału 0A odwiedzili szkolną bibliotekę najpierw wysłuchali baśni o królowej śniegu a następnie wybrali sobie książki które zabrali ze sobą do domu. Pamiętajmy, iż czytanie od najmłodszych lat dostarcza dzieciom nie tylko chęci zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie ale również uczy koncentracji oraz pomaga w zdobywaniu umiejętności słuchania. Pamiętajmy, aby czytać dzieciom nie tylko od święta, ale w miarę możliwości również w wolnym czasie. Nic jak czytanie książek dla najmłodszych nie jest w stanie tak pobudzić wyobraźni.

Panie Bibliotekarki

• Zbiórka książek dla chorych dzieci

• Kochani, Wasze serca są ogromne! Kolejny raz pokazaliście, że w grupie siła i że warto pomagać. Z okazji urodzin H.Ch. Andersena dzisiaj dostarczyliśmy do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego na ul. Tochtermana - książki i kolorowanki, które zebraliśmy w czasie akcji "Przynieś książkę". W sumie zebraliśmy 70 książek i 13 kolorowanek. Dzięki Wam najmłodsi pacjenci zapomną o szarej, szpitalnej rzeczywistości i będą mogli rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze oraz plastyczne.

W szczególności dziękujemy:

Uczniom klasy 4:

Gabrielowi G., Nikoli O., Mai P.

Uczniom klasy 3:

Julii B., Jakubowi R.

Uczniom klasy 1:

Zofii R., Janowi N.

Wszystkim pozostałym darczyńcom również bardzo dziękujemy! Jesteście wielcy!

Zdj. nr 1-3 Prace własne.

• Z odwiedzinami w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Edukacji w Zakrzewie

• Z okazji zbliżających się urodzin H.Ch. Andersena w  ostatni dzień marca uczniowie najmłodszych klas odwiedzili Gminne Centrum Kultury, Informacji i Edukacji w Zakrzewie. Wszyscy spotkali się z życzliwym i ciepłym powitaniem. We wnętrzu biblioteki , zawierającym oczywiście różnorodne książki  i czasopisma uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda elektroniczna karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom także regały z książkami z różnych dziedzin. Największym zainteresowaniem wśród młodych czytelników cieszą się  atlasy, komiksy i albumy, które nasi uczniowie z radością zaczęli przeglądać. Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane małymi i słodkimi prezentami. Dziękujemy Pani dyrektor Z. Maj oraz B. Krawczyk jak również wszystkim Paniom, które w tym dniu  nas gościły.

Zdj. nr 1-2: Uczniowie naszej szkoły.