• Opłata za obiady za luty 2024 r.

wynosi 147,00 zł

wpłaty do 20 stycznia 2024 r.

• Opłata za obiady za styczeń 2024 r.

wynosi 84,00zł

wpłaty do 10 stycznia 2024 r.

na konto: 75 9147 0009 0021 6906 2004 0545

• Szkolna Biblioteka zaprasza na spotkanie z książkowymi nowościami

• Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3.

Na ten cel szkoła otrzymała dotację w wysokości 3125zł. Głównym założeniem programu jest uatrakcyjnienie księgozbioru bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych (dla najmłodszych dzieci).

Ważna też jest realizacja działań promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zakupione książki zostały już dostarczone do szkoły.

Biblioteka zaprasza do wypożyczania nowych pozycji !

• Kiermasz Świąteczny

• Kolejny już raz w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny. Ręcznie wykonane stroiki oraz upominki wykonali uczniowie klas 1-8 przy wsparciu nauczycieli i rodziców. Zebrana kwota 300zł, została przeznaczona na zakup karmy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu. Drobne upominki otrzymali również podopieczni Domu Opieki Pod Złotym Dębem. Życzenia Świąteczne otrzymał ponadto Krzysztof Czupryn, dla którego nasza szkoła zbiera zakrętki. Dziękujemy Wszystkim, którzy się angażują w nasze akcje. Pamiętajcie- dobro wraca!

• "U mnie jest miejsce dla Jezusa”

• "U mnie jest miejsce dla Jezusa” to hasło tegorocznych Jasełek, w których uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły – od najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych do klasy VIII. Scena na chwilę zamieniła się w plac budowy stajenki betlejemskiej. Pojawił się na niej między innymiśw. Franciszek z Asyżu, twórca pierwszej szopki. Dzięki niemu wszyscy poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli w Betlejem przy narodzeniu Jezusa.

Przez prostotę Jasełek odczuliśmy głębsze znaczenie Świąt Bożego Narodzenia - to nie tylko czas ozdób i prezentów, ale przede wszystkim czas spotkania z Miłością i Nadzieją.

• Warsztaty mydlarskie w klasach I-III

• W grudniu uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Były to zajęcia, na których eksperymentowali z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem. Dzieci same stworzyły mydełka według własnego projektu, które zostały zapakowane i każdy zabrał swoje mydlane dzieło do domu.

• Godzina kodowania z Minecraft

• Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowej Akcji- Godzina Kodowania, która ma na celu promować programowanie. W ramach zajęć informatyki nasi uczniowie z klas IV- VII mierzyli się z zagadkami i kodowaniem. Budowali i tworzyli kod razem z Minecraft, uczyli się wykorzystywać swoją kreatywność i ćwiczyli umiejętność rozwiązywania problemów. Dziękujemy wszystkim za próbę podjęcia wyzwania i zachęcamy do nauki kodowania:)

• Laureatki V Gminnego Konkursu Literackiego

• Mamy ogromną przyjemność przedstawić laureatki V edycji konkursu literackiego, którego jesteśmy Organizatorkami.

* Natalia Pogodzińska z klasy VI zajęła II miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI,

*Zuzanna Garczyńska z klasy VIII zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII,

* Amelia Lewińska z klasy VII zdobyła wyróżnienie również w kategorii starszych uczniów.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy kreatywnego ujęcia tematu konkursowego oraz umiejętności językowych.

• Metody aktywizujące na lekcji języka polskiego

• Uczniowie klasy V podczas omawiania lektury obowiązkowej w niecodzienny sposób charakteryzowali bohatera - lwa Aslana. Zabawa przednia i przy tym ogrom wiedzy.

Gratulujemy uczniom kreatywności w ujęciu tematu!

• Sukces naszej uczennicy :)

• W dniu 12 grudnia Emilia Wawrzyniak, uczennica klasy VI, reprezentowała naszą szkołę podczas I Gminnego Konkursu Świątecznej Piosenki w Języku Angielskim- Christmas Songs Festival organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Cerekwi. Emilia w mistrzowski sposób zaśpiewała piękny i wymagający utwór „It’s beginning to look a lot like Christmas”, za którego wykonanie otrzymała III miejsce w swojej kategorii wiekowej :)

Brawo Emilko! :) Jesteśmy z Ciebie dumni! :)

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• Jak co roku o tej porze wszystkie dzieci czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Również i w tym nie mogło być inaczej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły 6 grudnia spotkały się z długo wyczekiwanym gościem- Świętym Mikołajem. Okazało się, że wszyscy byli grzeczni, ponieważ każdy otrzymał prezent i nie było ani jednej rózgi.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, społeczności lub środowiska.

Wolontariusze podzielili się z Koleżankami i Kolegami nie tylko słodkościami, ale także radością, jaką daje działalność w wolontariacie. Była to też okazja, by zaprezentować akcje Szkolnego Koła Caritas i podziękować wszystkim, którzy wspierają działania charytatywne.

• Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

• W naszej szkole co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.