• Laureatki Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dwie nasze uczennice zdobyły tytuły laureatek w Gminnym Konkursie Literacko - Plastycznym, organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawowaą im. Orła Białegho w Dąbróce Podłężnej. Zadaniem uczestniczek było stworzenie komiksu na motywach legendy o początkach państwowości polskiej. Zadanie stanowiło prawdziwe wyzwanie literackie oraz plastyczne, ale nasze fantastyczne uczennice poradziły sobie z nim znakomicie, zajmując:

I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI- Maja Pysiak- uczennica klasy VI

III miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII- Aleksandra Grzyb- uczennica klasy VII.

Serdecznie gratulujemy!

• Stacje zadaniowe na języku polskim

• Stacje zadaniowe to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Uczniowie pracują na przygotowanych wcześniej stanowiskach, zawierających zadania z określonej partii materiału. Podczas lekcji nauczyciel jest wyłącznie obserwatorem. Metoda ta zachwyciła uczniów klasy VI do tego stopnia, że pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem. Stacje zadaniowe pomagły utrwalić i usystematyzować  wiedzę na temat omawianej lektur obowiązkowej.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 17 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zmagali się z zdaniami, w których królowała tabliczka mnożenia. W  klasach IV – VIII zostali wybrani Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. W klasie IV- Emil Słomczyński, klasie V – Julia Białkowska, w klasie VI – Antoni Żak, w klasie VII- Julia Leśniewska i w klasie VIII- Michał Bednarski. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia w rozgrywce na platformie Kahoot został Michał Bednarski. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do nauki i zabaw związanych z tabliczką mnożenia.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• W naszej szkole przeprowadzony został Dzień Zdrowego Śniadania.  Akcja polegała na zorganizowaniu wspólnego wartościowego posiłku. Brali w nim udział uczniowie klas I- VIII. Uczniowie z klas 1-3  przygotowali kolorowe kanapki, do których przyrządzenia użyli zdrowych produktów. Podczas prezentacji i konsumpcji przy wspólnym stole, zwracali uwagę na wartości odżywcze swoich zdrowych przekąsek. Uczniowie klas 4 -8 przygotowali zdrowe sałatki owocowo - warzywne. W trakcie  przygotowywania pysznych  sałatek  zwrócono uwagę  na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia Podczas wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

Opłata za obiady za m-c grudzień 2023 r.

wynosi 98,00 zł

wpłaty do 25 listopada 2023 r.

• V Gminny Konkurs Literacki "Mikołaj Powała- tradycja i nowoczesność"

• Regulamin V Gminnego Konkursu Literackiego

„Mikołaj Powała – tradycja i nowoczesność”

Informacje szczegółowe

1. Organizatorzy

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie

1. Cele konkursu

- popularyzacja wiedzy o mieszkańcach gminy Zakrzew;

- rozwijanie zainteresowań historią regionu;

- krzewienie postaw patriotyzmu lokalnego;

- promowanie osób uzdolnionych literacko.

1. Adresaci konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych gminy Zakrzew i odbywa się
            w dwóch kategoriach wiekowych:

1. I kategoria: klasy IV – VI,
            2. II kategoria: klasy VII - VIII.

1. Zasady uczestnictwa

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie pracy literackiej na temat zgodny z kategorią wiekową uczestnika:

1. I kategoria- uczniowie klas IV-VI:

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Napisz opowiadanie lub utwór poetycki, w którym zaprezentujesz postać/wydarzenie/miejsce związany z Twoim miejscem zamieszkania.

1. II kategoria- uczniowie klas VII-VIII:

Potrzeba odwagi, by zmieniać ludzkie serca. Napisz pracę w dowolnej formie, w której odniesiesz się do powyższego cytatu i udowodnisz jego uniwersalność.

1. Wymagania formalne
            1. Prace konkursowe powinny spełniać następujące wymagania formalne:
            • marginesy- 1,5 cm,
            • czcionka- 12 Times New Roman,
            • interlinia – 1.5,
            • objętość tekstów- do 2 stron A4.
            1. Szkoła może przesłać max. 2 prace (po jednej w każdej kategorii), w formie papierowej lub elektronicznej.
            2. Prace nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
            3. Do pracy konkursowej należy dołączyć kartę zgłoszenia ze zgodą – Załącznik nr 1.

1. Kryteria oceniania
            1. Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury, którego skład powołają Organizatorzy.
            2. W ocenie prac brana będzie pod uwagę:

- zgodność z tematem konkursu,

- twórcze i oryginalne ujęcie tematu,

- poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna.

1. Harmonogram konkursu
              1. Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 27.11.2023 r. na adres szkoły (pocztowy lub mailowy).
              2. Organizator 04.12 wyłoni laureatów, przyzna dyplomy oraz 3 nagrody za 1, 2 i 3 miejsce w każdej kategorii, o którym to fakcie powiadomi telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

1. Postanowienia końcowe
              1. Każdy uczestnik wyraża zgodę na publiczne wykorzystanie danych osobowych
                w celach konkursowych przez Organizatora konkursu.
              2. Organizator przewiduje dyplomy dla nauczycieli – opiekunów.
              3. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność Organizatora.
              4. Prace należy dostarczyć na adres:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Wola Taczowska 11 B

26-652 Zakrzew

e-mail:taczewszk@wp.pl

1. Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają:

Małgorzata Porczek i Anna Młynarska – nauczycielki języka polskiego.

.

Zapraszamy do udziału: