• Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

• Kochani! Szkolna Biblioteka "wraca do gry", a to oznacza kolejne akcje, te nowe jak i te stare, czyli dobrze już Wam znane:

- zbiórka karmy dla psów i kotów w okresie jesienno - zimowym dla radomskiego schroniska

- zbiórka Talenciaków

- zbiórka książek używanych (akcja całoroczna)

- zbiórka baterii (akcja całoroczna)

- zbiórka plastikowych zakrętek dla Krzysia Czupryna (akcja całoroczna)

Szykujemy dla Was również moc konkursów, a także drobne upominki dla wiernych i najbardziej aktywnych czytelników.

Bądźcie czujni, bądźcie aktywni i angażujcie się w te zacne przedsięwzięcia. Kolejny raz pokażcie jak wielkie macie serducha! A my obiecujemy, że będzie się działo! Zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Pamiętajcie, że zbiórka TALENCIAKÓW nie jest akcją całoroczną... TALENCIAKI możecie przynosić do początku listopada

• Zabawa językowa z okazji Europejskiego Dnia Języków 😊

• 26 września jak co roku obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji serdecznie Was zachęcamy do udziału w zabawie SCHOOL SCAVENGER HUNT, która ma na celu wzbogacenie i utrwalenie Waszego słownictwa z języka angielskiego.

Zasady naszej zabawy znajdują się na poniższym plakacie.

Have fun! 😊

• Akcja Szkolnego Koła Caritas "Kolega - Koledze”

• Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę przyborów szkolnychdla dzieci z Libanu i Syrii w ramach akcji Caritas Polska ,,Kolega -Koledze”.Artykuły można przynosić do 30 września do sali 29 lub wychowawców klas.Zachęcamy do udziału w akcji.

• ,,BohaterOn w Twojej szkole”

• W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ,,BohaterOn w Twojej szkole”, której celem-podobnie jak w latach ubiegłych- jest podziękowanie uczestnikom Powstania Warszawskiego, niesienie pomocy potrzebującym oraz promowanie postaw patriotycznych poprzez szerzenie edukacji na temat tego kluczowego dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia. W najbliższym czasie uczniowie w ramach zajęć historii oraz spotkań Szkolnego Koła Caritas poznają tematykę związaną z Powstaniem Warszawskim oraz osobiście podziękują Powstańcom, umieszczając wpisy na stronie ,,Dumni z Powstańców”. Efekty pracy uczniów zaprezentujemy już wkrótce.

• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji "Dnia Przedszkolaka" dzieci z oddziału przedszkolnego 0B wzięły udział w warsztatach „Las w słoiku”, gdzie mogły własnoręcznie wykonać ekosystem w szklanym naczyniu. Uczestnicy poznali zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej pielęgnacji. Te zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i okazały się dobrym sposobem połączenia zabawy z nauką.

• „Sprzątanie świata łączy ludzi”

• 15 września uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. Tematem tegorocznej akcji było hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Celem akcji było pokazanie uczniom, że każdy z nas jest odpowiedzialny za Matkę Ziemię. Liczą się działania długofalowe - zmiana nawyków, dojrzałość oraz rozbudzona świadomość ekologiczna. Coroczna zbiórka śmieci jedynie przypomniała uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, które niestety nadal jest zanieczyszczane przez nasze odpady.

Uczniowie, pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Wyposażeni w worki oraz rękawiczki – sprawnie uzbierali kilkanaście worków śmieci.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Finał wakacyjnej akcji! :)

• Drodzy Uczniowie, serdecznie Wam dziękujemy za udział w drugiej edycji naszej akcji na pocztówkę z wakacji w języku angielskim. W tym roku otrzymaliśmy więcej kartek niż w poprzednim, a to bardzo nas cieszy :)

Nadesłane pocztówki znajdują się na tablicy na parterze szkoły, więc gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do ich lektury :)

A oto lista naszych nadawców:

Zuzanna Garczyńska, Nikola Kalińska, Marcel Piasek, Natalia Pogodzińska, Natan Prokop, Nikola Pysiak, Aleksandra Rusak, Łukasz Rusak, Anna Sikora, Kacper Woźniak i Maja Woźniak.

Raz jeszcze serdecznie Wam dziękujemy! :)