• Pożegnanie uczniów klasy VIII

• "Ostatni raz ze swoją klasą”- słowa tej piosenki towarzyszyły uczniom klasy VIII, którzy dziś żegnali się ze szkołą. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i podziękowań - dla Pani Dyrektor, wychowawczyni, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Życzenia dla ósmoklasistów przygotowali także przedstawiciele klasy VII. Miłym upominkiem dla każdego absolwenta i wychowawczyni p. Beaty Piasek był portret prezentujący najbardziej charakterystyczną cechę, hobby lub osiągnięcie.

Drodzy Absolwenci – z optymizmem patrzcie w przyszłość, konsekwentnie realizujcie swoje pasje i marzenia. Trzymamy za Was kciuki!

• Mistrzowie Insta.Ling :)

• Drodzy Uczniowie,

za nami koniec XX edycji programu nauki języka angielskiego Insta.Ling dla Szkół.

Przed Wami lista uczniów- KLASOWYCH MISTRZÓW, którzy przez ostatnie kilka miesięcy

wykazali się największą wytrwałością w swojej codziennej pracy.

Wielkie brawa dla WAS! :)

• Wycieczka do Wieliczki i Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie

• 12 czerwca uczniowie klasy V, VI oraz przedstawiciele klasy IV udali się na obfitującą we wrażenia wycieczkę😍. W pięknej Kopalni Soli „Wieliczka” 🧂poznaliśmy historię wydobywania soli oraz jej eksploatacji na przestrzeni kilkuset lat💍, zwiedziliśmy niemal 4 km podziemnej trasy turystycznej, by na koniec udać się do perły architektury sakralnej w Jędrzejowie⛪️. Wyjazd otrzymał dotację w ramach programu „Poznaj Polskę”. 🇵🇱
            Już planujemy kolejne, mamy nadzieję, równie udane wycieczki🏡💪- z tak fantastyczną młodzieżą😍 czeka na nas jeszcze niejeden piękny zakątek Polski!🇵🇱

• „STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!"

• Biblioteka szkolna, 7 czerwca uczestniczyła w akcji czytelniczej pt. „STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Oddział 0A daje przykład.

• Laureatki IV Gminnego Konkursu Literackiego

• Jest nam niezmiernie miło przekazać, iż laureatkami IV Gminnego Konkursu Literackiego "Mikołaj Powała- tradycja i nowoczesność", którego nasza szkoła jest Organizatorem, zostały dwie uczennice - Zofia Mortka z klasy VIII, która zajęła III miejsce oraz Aleksandra Rusak- uczennica klasy VII, która została wyróżniona. Gratulujemy serdecznie talentu literackiego i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

• Pokaz udzielania pierwszej pomocy

• 5 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowane przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem Pani Małgorzaty Porczek- nauczycielki zajęć z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa oraz Pani Iwony Rybińskiej- opiekunki Szkolnego koła PCK, w których wzięli udział uczniowie klasy I.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy, jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.

Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat uczyć je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zajęć uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze, a także poznały wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.

Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie  mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  Po tej lekcji wszyscy uczniowie już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc

Zdj. Uczniowie klasy I oraz klasy VIII.

• Festyn Rodzinny

• 2.06 w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia swoim ukochanym Rodzicom. Poprzez taniec, śpiew oraz piękne, wiersze pokazali, jak bardzo ich kochają i jak ważną rolę Rodzice pełnią w ich życiu.

Zabawy nie było końca, uśmiechy pokazywały jak wspaniały był to dzień.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ogromne zaangażowanie