Bezpieczne ferie zimowe
Szkolni Prymusi
Jest nam niezmiernie miło przedstawić najlepszych uczniów szkoły, których wyniki nauczania i zachowania zasługują na wyróżnienie:
* najlepszą klasą w szkole stanowią uczniowie klasy IV,
* najlepszymi uczennicami w szkole są reprezentantki klasy IV:
- Maja Pysiak,
- Maria Mortka,
- Anna Sikora,
- Nikola Orzechowska,
* Prymusi z I etapu edukacyjnego to:
* z klasy I: Lena Orzechowska, Zofia Rutkowska, Maksymilian Woźniak, Jan Nowocień oraz Andżelika Kozłowska,
* z klasy II: Emil Słomczyński oraz Krzysztof Surowiecki,
* z klasy III: Julia Białkowska oraz Jakub Rutkowski.
* Najlepszymi czytelnikami są: Mateusz Wójcik z klasy VI oraz Lena Orzechowska z klasy I.
* Uczniowie ze 100% frekwencją to: Maria Mortka z klasy IV oraz Łukasz Rusak z klasy V.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zdj.- Uczniowie szkoły- prymusi.
Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest w całej Europie 8 lutego 2022 roku pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem”. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w następujących konkursach:
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3: Konkurs na plakat- technika dowolna na temat: „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”. Prace konkursowe prosimy składać do swoich wychowawców lub nauczyciela Informatyki do 18 lutego.
Konkurs dla uczniów klas 4-8: Konkurs na plakat/grafikę wykonaną w wybranym programie graficznym (Paint, Gimp lub inny) o tematyce „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”. Prace w formatach .jpg, .png lub .pdf prosimy wysyłać do 18 lutego na Teams do nauczyciela Informatyki.
Zwycięskie prace zostaną nagrodzone!
Baner informacyjny.
Wraca nauczanie w formie zdalnej
Od czwartku 27 stycznia 2022 roku do 27 lutego 2022 roku, szkoły przechodzą w tryb nauki zdalnej. Obostrzenia dotyczyć będą uczniów klas V - VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzieci z klas I - IV będą kontynuowały naukę stacjonarną.
Baner informacyjny: MEiN.
Zapraszamy do zapoznania się
Baner reklamowy.
"Pamiętamy i Was kochamy".
Dla Babć i Dziadków
Z okazji Dnia Babci i Dziadka szkolna biblioteka, członkowie Szkolnego Koła LOP oraz oddziały przedszkolne wykonały dla podopiecznych Domu Opieki Pod Złotym Dębem w Radomiu kartki z życzeniami.
Zdj. 1-2: Archiwum własne.
Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych
Dzień Wiedzy o Pingwinach
Dzisiaj przypada dzień wiedzy o pingwinach, nasze oddziały przedszkolne również brały czynny udział w zajęciach, które poświęcone były tym przemiłym stworzeniom.
Czy jest tu ktoś kogo pingwiny nie rozczulają albo nie wywołują uśmiechu swoją nieporadnością? To tylko pozory. Pingwiny są niezwykle zwinne, szybkie, sprawne a przede wszystkim wytrzymałe. Spójrzcie choćby na ich niezwykłą technikę pływacką (ang. porpoising), z ogromną prędkością wyskakują z wody, jak torpeda, na odległość nawet do 1,8 m. Na lądzie również potrafią przemieszczać się szybko stylem saneczkowym (o ile jest śnieg). To, że na lądzie poruszają się niezgrabnie wynika z tego, że ptaki te przystosowane są przede wszystkim do życia w wodzie gdzie spędzają 75% czasu. Średnia prędkość pingwinów w wodzie to ok. 10 km, ale pingwiny białobrewe (które zobaczyć możemy m.in. w ekranizacji książki Richarda i Florence Atwater pt. „Pingwiny pana Poppera” z udziałem Jima Carreya) pływa z prędkością dochodzącą do 35 km/h. Pingwiny potrafią pozostawać pod wodą do kilkunastu minut a żerują nurkując na głębokości od 50 do 250 metrów. Rekord w nurkowanie należy do pingwina cesarskiego, który zanurkował na głębokość 565 metrów (źródło: antarctica.gov.au). Corocznie 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Na świecie obchodzony jest również (chyba popularniejszy) Światowy Dzień Pingwinów wypadający 25 kwietnia. Wiosenne święto zostało ustanowione po tym jak naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych właśnie 25 kwietnia. Od tego czasu badacze co roku z niecierpliwością i w uroczystym nastroju czekają na powrót pingwinów, by zgotować im miłe przyjęcie.
Jesteśmy za tym, by myśleć o pingwinach nie jeden, ani nawet nie dwa razy w roku, bo to niezwykłe ptaki i niestety zagrożone wyginięciem, ale jako główne święto skłaniamy się uznać święto styczniowe. Skoro w ostatnich latach zimy w Polsce mamy coraz mniej, świętując dzień pingwinów w styczniu możemy, choćby w ten sposób, przywołać w myślach klimat śnieżnej i mroźnej zimy.
1Zdj: Wychowankowie oddziału przedszkolnego.
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w oddziałach przedszkolnych
Zdj. nr 1-3 wychowankowie oddziałów przedszkolnych.
W średniowiecznym zamku klasy IV
Poznawanie historii i tradycji może odbywać się ,,przy okazji”, podczas atrakcyjnego, ciekawie spędzonego czasu, pełnego dobrej zabawy. Tak właśnie było w przypadku czwartoklasistów, którzy dopiero zaczynają naukę historii. Uzupełnieniem wiedzy o średniowiecznych rycerzach, ich zwyczajachi siedzibach było przygotowanie makiety średniowiecznego zamku. Uczniowie, wykonując prace, wykazali się nie tylko znajomością tematu, ale także pomysłowością i dbałością o każdy szczegół. Makiety to nie tylko warowne budowle, ale także mosty zwodzone, fosy, dziedzińce, studnie…
Prace uczniów zostały wyeksponowane w hallu na parterze, zachęcamy do ich obejrzenia.
7Zdj: prace projektowe uczniów klasy IV
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Szkolna Biblioteka przypomina, że 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Wydawnictwo Egmont już od ponad ćwierćwieku wydaje książki i czasopisma, których bohaterem jest Kubuś i gromadka jego niezawodnych przyjaciół.
Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane w wielu publikacjach i wydawane wciąż w nowych książkach mogą być dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem. Pogodny z natury, oddany przyjaciel Kubuś z pewnością będzie dla kolejnego pokolenia najmłodszych czytelników doskonałym przewodnikiem po świecie literatury.
Baner informacyjny.
Zdjęcia w szkole
Mistrz-Konstruktor
Mistrz - Konstruktor Gabriel Golus z klasy IV w akcji z własnoręcznie przygotowanym dziełem- autko zdalnie sterowane na pilota- wykonanie absolutnie samodzielnie! Brawo!
Kolorowy dzień w naszej szkole
Zdj. nr 1-9 Uczniowie naszej szkoły.
3
‼️Uwaga Uczniowie‼️
Przed nami kolejna odsłona zabawy szkolnej W najbliższy poniedziałek- 17 grudnia ubieramy się zgodnie z poniższym wykazem:
przedszkole- pomarańczowy
zerówka- biały
1 klasa- brązowy
2 klasa - brązowy
3 klasa - różowy
4 klasa - żółty
5 klasa - zielony
6 klasa - fioletowy
7 klasa - czerwony
8 klasa - niebieski
Zapraszamy do wspólnej zabawy
Roztrzygnięcie konkursu "Christmas Online Crosswords"
Drodzy Uczniowie, przed Wami zwycięzcy szkolnego konkursu na bożonarodzeniową krzyżówkę online w języku angielskim "Christmas Online Crosswords" dla uczniów z klas VI-VIII :)
Dziękujemy za wszystkie przesłane i przekazane krzyżówki,z którymi na zajęciach mogli się zmierzyć Wasi koledzy :)
Z każdej klasy została wybrana najlepsza krzyżówka, a oto ich autorzy:
Zdj. nr 1-3 - zwycięzcy konkursu, nr 4- baner informacyjny.
Dzień Sprzątania Biurka
Szkolna Biblioteka przypomina, że Dzień Sprzątania Biurka przypada na 10 stycznia.
Dzień Sprzątania Biurka (Clean Your Desk Day) przypada w drugi poniedziałek stycznia. To dobra okazja, by dowiedzieć się jak ważny jest porządek na biurku i jak wpływa na efektywność naszej pracy.
Dzień Sprzątania Biurka
Pomysłodawca święta jest nieznany, choć tropy prowadzą do jednej z firm w miasteczku Clio położonym w amerykańskim stanie Michigan. Nie trzeba być Sherlockiem by domyślić się, że założyciel musiał korzystać z biurka, a bałagan działał niekorzystnie na jego pracę. Data, drugi poniedziałek stycznia, też nie jest przypadkowa, bowiem obchody święta są doskonałą okazją, by wkroczyć w nowy rok z czystą i zorganizowaną przestrzenią. Uporządkowane biurko sprawia, że pracujemy po prostu wydajniej. Czyste miejsce nie tylko zwiększa produktywność, ale i inspiruje nas do nowych rzeczy oraz uspokaja. Są nawet badania według których osoby pracujące przy zagraconych biurkach częściej się frustrują. To praktyczne zalety posiadania czystego miejsca pracy, ale pamiętajmy, że stanowi ono niejako naszą zawodową wizytówkę.
Baner własny.
Wracamy!
It's time for New Year's resolutions! :)
Drodzy Uczniowie, proponuję Wam podjęcie noworocznego postanowienia,
które przyniesie Wam wiele korzyści :)
Zapraszam do udziału w XVIII Edycji Programu InstaLing dla Szkół,która rozpocznie się już niebawem!
Szczegóły dostępne u pani Małgorzaty Zając.
Baner własny.
Archiwum Aktualności