• Dzień Liczby Pi

• Dzień liczby pi przypada zawsze marca, a wiąże się to z pierwszymi cyframi jej rozwinięcia: jak marzec i jak czternasty dzień marca. Liczba ta łączy w sobie dwie dziedziny myśli ludzkiej pozornie bardzo odległe, poezję i matematykę. Według wielu liczba odpowiedzialna jest za ład we Wszechświecie. Z liczbą związana jest także poetycka zabawa polegająca na układaniu wierszy, w których liczby liter kolejnych słów są identyczne z zajmującymi to samo miejsce cyframi w rozwinięciu tej liczby.

Wiele jest wierszy i tekstów poświęconych ludolfinie.

Daj, o pani, o boska Mnemozyno, pi liczbę, którą też zowią ponętnie Ludolfiną, pamięci przekazać tak, by jej dowolnie oraz szybko do pomocy użyć; gdy się problemu nie da inaczej rozwiązać, pauza – to zastąpić liczbami.

Zdj.: wychowankowie oddziałów przedszkolnych.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU?”

• Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny (kategoria klasy I - III) oraz konkurs na plakat/grafikę wykonaną w dowolnym programie graficznym (kategoria klasy IV-VIII). Wszystkim uczestnikom serdeczne dziękujemy za udział. Oto wyniki konkursu:

Kategoria klasy I-III

I miejsce - Andżelika Kozłowska klasa I

II miejsce - Piotr Szczepanik klasa I

III miejsce – Julia Białkowska klasa III

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce – Nikola Pysiak klasa IV

II miejsce – Maja Pysiak klasa IV

III miejsce – Nikola Orzechowska klasa IV

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Zdj. nr 1-2: Laureaci konkursu- uczniowie naszej szkoły.

• Wyjazd integracyjny

• Klasa VIII uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Radomia. Najpierw wspólne drugie śniadanie w ulubionej przez młodzież restauracji, a potem przejazd o kina Helios na spotkanie z przygodą, którą zapewnił film "Uncharted", zrealizowany na podstawie jednej z najlepiej sprzedających się i najbardziej cenionych serii gier wideo wszech czasów.Ten dzień minął wszystkim w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, iż jeszcze nie raz będziemy mieli okazję do wspólnych wypraw.

Zdj. nr 1-6 Uczniowie klasy VIII.

• Z wizytą u Mikołajka

• Uczniowie klasy IV mieli przyjemność uczestniczyć w seansie kinowym, podczas którego zaprezentowane były przygody jednego z najsympatyczniejszych bohaterów literackich- Mikołajka. Zabawna opowieść o miłości rodzinnej i koleżeństwie nie tylko wprawiła nas w dobry humor, ale i pozwoliła wzruszyć się i uświadomić sobie, jak ogromną siłę ma przyjaźń. Warto ją pielęgnować i o nią zabiegać, bo ta prawdziwa- przetrwa lata :)

Zdj: Afisz kinowy, uczniowie kl. IV.

• Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym

• Najmłodsi też pamiętają o 8 marca. Z okazji Dnia Kobiet w oddziale przedszkolnym 0A i 0B chłopcy wręczyli swoim koleżankom drobne upominki. Życzeniom nie było końca!

Zdj. 1-2: Wychowankowie oddziałów przedszkolnych.

• Kwiaty dla Pań

• Biblioteka Szkolna, Szkolne Koło LOP i nasze kochane Panie Przedszkolanki nie ustają w działaniach. Seniorki z Domu Opieki Pod Złotym Dębem otrzymały dzisiaj drobne upominki - przepiękne laurki z życzeniami z okazji Dnia Kobiet.

• Szkolni Mistrzowie Insta.ling

• Drodzy Uczniowie, poznajcie Szkolnych Mistrzów Insta.ling

w sesji zimowej Ci uczniowie wykazali się ogromną wytrwałością

i pracowitością przez całe I półrocze:

kl. IV: Gabriel Golus, Maja Pysiak, Nikola Pysiak, Natalia Pogodzińska

kl. V: Cezary Motyl

kl. VI: Aleksandra Piechota, Bartłomiej Piechota

kl. VII: Adam Golus

Serdeczne gratulacje! Brawo!

Zdj.: Uczniowie naszej szkoły.

• Dzień Kobiet

• Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim kobietom, dziewczynom wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, zdrowia, miłości, uśmiechu na co dzień. Niech każda chwila będzie piękna!

Życzenia składa

Zdj.: Uczniowie naszej szkoły.

• Solidarni z Ukrainą

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice.

Pierwszy tydzień zbiórki dla uchodźców z Ukrainy za nami. Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy pomóc pięciu mamom i ich dzieciom przebywającym na terenie naszej gminy. Współpracujemy z Caritas Diecezji Radomskiej - najbliższym czasie przygotujemy paczki, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną wysłane na Ukrainę. Zainicjowaliśmy akcję modlitewną w intencji pokoju oraz wszystkich, którzy ucierpieli na skutek wojny.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w dzieło niesienia pomocy potrzebującym. Zbiórka wciąż trwa - produkty można przynosić do 11 marca.

Zdj: archiwum własne.

• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  „KOCIE FIGLE”
          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOCIE FIGLE”

• W  ramach obchodów Dnia Kota SKLOP zorganizowało szkolny konkurs plastyczny „Kocie figle”.  A oto jak przedstawiają się wyniki konkursu:

Kategoria – oddział przedszkolny

I miejsce – Tymoteusz Rutkowski

II miejsce – Iga Młynarska

III miejsce – Hanna Drabik

Kategoria klas I – III

I miejsce –  Andżelika Kozłowska klas 1

II miejsce – Jakub Rutkowski klasa 3

III miejsce – Julia Pluta klasa 2

Kategoria klas IV – VIII

I miejsce – Izabela Michałek klasa 6

II miejsce – Natalia Pogodzińska klasa 4

III miejsce – Maja Pysiak klasa 4

Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdj. nr 1-2: Laureaci konkursu- uczniowie naszej szkoły.