• Spotkanie autorskie z panem Janem Orczykowskim

• 4 maja w naszej szkole miało miejsce spotkanie, współorganizowane przez bibliotekę gminną, poświęcone przybliżeniu działalności człowieka, który niewątpliwie zasłużył na szczególne wyróżnienie. Naszym gościem był przewodniczący komitetu budowy szkoły, która służy uczniom od 30 lat - pan Jan Orczykowski. W zacnym towrzystwie równie zasłużonych dla naszej szpołeczności zaprezentował mlodzieży swoją twórczość oraz przedstawił historię budowy naszej placówki.

Piękna wyprawa w przeszłość...

• Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 29 kwietnia w naszej szkole miał wyjątkowy i niezwykle uroczysty charakter. W tym dniu obchodziliśmy 231. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas VII, VI i IV przedstawili ciekawą inscenizację z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowana scenka oraz teksty poetyckie i piosenki pozwoliły przypomnieć ważne historycznie wydarzenia oraz wyrazić przywiązanie do ojczyzny i tradycji narodowej. Poczuliśmy się dumni, że jesteśmy Polakami.

Zdj. 1-9: Uczniowie naszej szkoły.

• Obchody Święta Flagi

• 8 kwietnia w naszej szkole miał wyjątkowy i niezwykle uroczysty charakter. W tych dniu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. W obecności władz samorządowych: Wójta Gminy Zakrzew, p. Leszka Margasa, Przewodniczącego Rady Gminy p. Janusza Stawczyka, Radnego p. Tadeusza Pikiewicza, księdza proboszcza Macieja Kornaty oraz przedstawicieli Rady Rodziców, w podniosłej atmosferze, oddaliśmy cześć Fladze Państwowej- została ona wciągnięta na maszt ufundowany szkole dzięki staraniom władz gminy Zakrzew. Uroczystość poprowadził żołnierz Wojska Polskiego p. Tomasz Sikora.

Niecodziennym wydarzeniem był przyjazd pod szkołę członków Kawalerii Ochotniczej przy Stajni Carino w Gulinie w Barwach 11. Pułku Ułanów udających się na VII Rajd - Pielgrzymkę upamiętniającą rocznicę śmierci mjr. Hubala.

• Finał XIII Powiatowego Konkursu z Wychowania Komunikacyjnego

• 28 kwietnia br. Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie zorganizowało finał XIII Powiatowego Konkursu z Wychowania Komunikacyjnego. Jesteśmy dumni, że wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego też wzięli w nim udział.  Miło nam poinformować, że Nadia Wielicka z grupy przedszkolnej 0A zajęła I miejsce. Nie było łatwo, bo w konkursie wzięło udział aż 10 placówek przedszkolnych, ale jury doceniło pracę naszej Nadii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdj. nr 1-4: Wychowanka oddziału przedszkolnego.