Opłata za obiady za m-c kwiecień 2023 r.

wynosi 112,00 zł.

wpłaty w dniach 20-25 marca 2023 r.

na konto: 75 9147 0009 0021 6906 2004 0545

• GRATULACJE!

• W Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie nasza drużyna zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowali: Antoni Żak i Dawid Wójcik z klasy V oraz Piotr Sułecki i Mateusz Wawrzyński z klasy VII. Gratulujemy !

• Tymczasem w szkolnej bibliotece

• Biblioteka Szkolna, Szkolne Koło LOP oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego 0A nie ustają w działaniach. Seniorki z Domu Opieki Pod Złotym Dębem otrzymały przepiękne tulipany z okazji Dnia Kobiet.

„Lasy-piękno i bogactwo Ziemi”

Pod takim właśnie hasłem odbyła się konferencja w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu członków LOP, w której uczestniczyła opiekunka naszego szkolnego koła LOP p. R. Jóźwiak. Była ona poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną mokradeł na terenie RDLP w Radomiu, oraz dzięcioły- najbardziej leśne ptaki. Ostatni punkt spotkania to ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkolnej „Mój Las”- edycja XXXVI 2022/2023. I tu możemy pochwalić się kolejnymi sukcesami, ponieważ zajęliśmy zaszczytne miejsca.

W kategorii klas młodszych:

II miejsce – Aleksandra Kowalska klasa 1

II miejsce –Iga Młynarska klasa 1

III miejsce-Jan Nowocień klasa 2

W kategorii klas starszych:

III miejsce – Aleksandra Rusak klasa VII

• Dzień Gramatyki na zajęciach języka angielskiego :)

• Dzień Gramatyki to coroczne święto obchodzone 4 marca, które ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie poprawnej i precyzyjnej komunikacji w języku pisanym i mówionym. To święto przypomina nam, że poprawna forma językowa jest ważna nie tylko dla efektywnego przekazu informacji, ale również dla budowania pozytywnych relacji międzyludzkich i szacunku dla języka jako narzędzia porozumiewania się.

• Zbiórka elektrośmieci

• Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informujemy, iż w naszej szkole trwa  akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".

Akcja trwa do 24 marca 20223r. Pamiętajmy, jak ogromnym problemem staje się zużyta elektronika, szczególnie składowana w nieodpowiednich miejscach często zagrażających środowisku i zdrowiu człowieka.

Zachęcamy do udziału w naszej akcji. Więcej informacji u wychowawcy klasy 4.

• Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy.

• Z tej okazji naszą szkołę odwiedził pan Przemysław Jakóbczyk, który jest autorem książek dla dzieci. Nasz gość przedstawił naszym uczniom jak powstaje książka od A do Z (od pomysłu do pojawienia się na półce), mówił o tym: czym jest wena, co to jest patronat medialny, ile czasu zabiera proces wydawniczy, kim są autor, redaktor, korektor czy grafik. Pan Przemysław zaprezentował swoje książki oraz opowiedział o przygodach nastolatki Zuzi (głównej bohaterki w jego powieściach). Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie zadawali pytania, a na koniec nasz gość rozdał mnóstwo autografów, była też możliwość zakupu książki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji