• Metody aktywizujące na lekcji języka polskiego

• Uczniowie klasy V podczas omawiania lektury obowiązkowej w niecodzienny sposób charakteryzowali bohatera - lwa Aslana. Zabawa przednia i przy tym ogrom wiedzy.

Gratulujemy uczniom kreatywności w ujęciu tematu!

• Sukces naszej uczennicy :)

• W dniu 12 grudnia Emilia Wawrzyniak, uczennica klasy VI, reprezentowała naszą szkołę podczas I Gminnego Konkursu Świątecznej Piosenki w Języku Angielskim- Christmas Songs Festival organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Cerekwi. Emilia w mistrzowski sposób zaśpiewała piękny i wymagający utwór „It’s beginning to look a lot like Christmas”, za którego wykonanie otrzymała III miejsce w swojej kategorii wiekowej :)

Brawo Emilko! :) Jesteśmy z Ciebie dumni! :)

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• Jak co roku o tej porze wszystkie dzieci czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Również i w tym nie mogło być inaczej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły 6 grudnia spotkały się z długo wyczekiwanym gościem- Świętym Mikołajem. Okazało się, że wszyscy byli grzeczni, ponieważ każdy otrzymał prezent i nie było ani jednej rózgi.

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, społeczności lub środowiska.

Wolontariusze podzielili się z Koleżankami i Kolegami nie tylko słodkościami, ale także radością, jaką daje działalność w wolontariacie. Była to też okazja, by zaprezentować akcje Szkolnego Koła Caritas i podziękować wszystkim, którzy wspierają działania charytatywne.

• Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

• W naszej szkole co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

• Laureatki Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dwie nasze uczennice zdobyły tytuły laureatek w Gminnym Konkursie Literacko - Plastycznym, organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawowaą im. Orła Białegho w Dąbróce Podłężnej. Zadaniem uczestniczek było stworzenie komiksu na motywach legendy o początkach państwowości polskiej. Zadanie stanowiło prawdziwe wyzwanie literackie oraz plastyczne, ale nasze fantastyczne uczennice poradziły sobie z nim znakomicie, zajmując:

I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI- Maja Pysiak- uczennica klasy VI

III miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII- Aleksandra Grzyb- uczennica klasy VII.

Serdecznie gratulujemy!

• Stacje zadaniowe na języku polskim

• Stacje zadaniowe to jedna z ciekawszych metod aktywizujących, która polega na zmienności zadań, sposobu ich wykonania oraz na dosłownej zmianie miejsca pracy. Uczniowie pracują na przygotowanych wcześniej stanowiskach, zawierających zadania z określonej partii materiału. Podczas lekcji nauczyciel jest wyłącznie obserwatorem. Metoda ta zachwyciła uczniów klasy VI do tego stopnia, że pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem. Stacje zadaniowe pomagły utrwalić i usystematyzować  wiedzę na temat omawianej lektur obowiązkowej.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 17 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zmagali się z zdaniami, w których królowała tabliczka mnożenia. W  klasach IV – VIII zostali wybrani Klasowi Mistrzowie Tabliczki Mnożenia. W klasie IV- Emil Słomczyński, klasie V – Julia Białkowska, w klasie VI – Antoni Żak, w klasie VII- Julia Leśniewska i w klasie VIII- Michał Bednarski. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia w rozgrywce na platformie Kahoot został Michał Bednarski. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do nauki i zabaw związanych z tabliczką mnożenia.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• W naszej szkole przeprowadzony został Dzień Zdrowego Śniadania.  Akcja polegała na zorganizowaniu wspólnego wartościowego posiłku. Brali w nim udział uczniowie klas I- VIII. Uczniowie z klas 1-3  przygotowali kolorowe kanapki, do których przyrządzenia użyli zdrowych produktów. Podczas prezentacji i konsumpcji przy wspólnym stole, zwracali uwagę na wartości odżywcze swoich zdrowych przekąsek. Uczniowie klas 4 -8 przygotowali zdrowe sałatki owocowo - warzywne. W trakcie  przygotowywania pysznych  sałatek  zwrócono uwagę  na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia Podczas wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę nie tylko na wartości odżywcze, ale i na kulturę jedzenia.

Opłata za obiady za m-c grudzień 2023 r.

wynosi 98,00 zł

wpłaty do 25 listopada 2023 r.