• Akcja Szkolnego Koła Caritas "Kolega - Koledze”

• Szkolne Koło Caritas organizuje zbiórkę przyborów szkolnychdla dzieci z Libanu i Syrii w ramach akcji Caritas Polska ,,Kolega -Koledze”.Artykuły można przynosić do 30 września do sali 29 lub wychowawców klas.Zachęcamy do udziału w akcji.

• ,,BohaterOn w Twojej szkole”

• W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji ,,BohaterOn w Twojej szkole”, której celem-podobnie jak w latach ubiegłych- jest podziękowanie uczestnikom Powstania Warszawskiego, niesienie pomocy potrzebującym oraz promowanie postaw patriotycznych poprzez szerzenie edukacji na temat tego kluczowego dla naszej tożsamości narodowej wydarzenia. W najbliższym czasie uczniowie w ramach zajęć historii oraz spotkań Szkolnego Koła Caritas poznają tematykę związaną z Powstaniem Warszawskim oraz osobiście podziękują Powstańcom, umieszczając wpisy na stronie ,,Dumni z Powstańców”. Efekty pracy uczniów zaprezentujemy już wkrótce.

• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji "Dnia Przedszkolaka" dzieci z oddziału przedszkolnego 0B wzięły udział w warsztatach „Las w słoiku”, gdzie mogły własnoręcznie wykonać ekosystem w szklanym naczyniu. Uczestnicy poznali zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej pielęgnacji. Te zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i okazały się dobrym sposobem połączenia zabawy z nauką.

• „Sprzątanie świata łączy ludzi”

• 15 września uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. Tematem tegorocznej akcji było hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Celem akcji było pokazanie uczniom, że każdy z nas jest odpowiedzialny za Matkę Ziemię. Liczą się działania długofalowe - zmiana nawyków, dojrzałość oraz rozbudzona świadomość ekologiczna. Coroczna zbiórka śmieci jedynie przypomniała uczniom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, które niestety nadal jest zanieczyszczane przez nasze odpady.

Uczniowie, pod opieką nauczycieli sprzątali teren wokół szkoły. Wyposażeni w worki oraz rękawiczki – sprawnie uzbierali kilkanaście worków śmieci.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Finał wakacyjnej akcji! :)

• Drodzy Uczniowie, serdecznie Wam dziękujemy za udział w drugiej edycji naszej akcji na pocztówkę z wakacji w języku angielskim. W tym roku otrzymaliśmy więcej kartek niż w poprzednim, a to bardzo nas cieszy :)

Nadesłane pocztówki znajdują się na tablicy na parterze szkoły, więc gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do ich lektury :)

A oto lista naszych nadawców:

Zuzanna Garczyńska, Nikola Kalińska, Marcel Piasek, Natalia Pogodzińska, Natan Prokop, Nikola Pysiak, Aleksandra Rusak, Łukasz Rusak, Anna Sikora, Kacper Woźniak i Maja Woźniak.

Raz jeszcze serdecznie Wam dziękujemy! :)

• Lista kandydatów przyjętych do klasy I i oddziałów przedszkolnych

24. Żak Liliana
            25. Żurowska Michalina

• Pożegnanie uczniów klasy VIII

• "Ostatni raz ze swoją klasą”- słowa tej piosenki towarzyszyły uczniom klasy VIII, którzy dziś żegnali się ze szkołą. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i podziękowań - dla Pani Dyrektor, wychowawczyni, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Życzenia dla ósmoklasistów przygotowali także przedstawiciele klasy VII. Miłym upominkiem dla każdego absolwenta i wychowawczyni p. Beaty Piasek był portret prezentujący najbardziej charakterystyczną cechę, hobby lub osiągnięcie.

Drodzy Absolwenci – z optymizmem patrzcie w przyszłość, konsekwentnie realizujcie swoje pasje i marzenia. Trzymamy za Was kciuki!

• Mistrzowie Insta.Ling :)

• Drodzy Uczniowie,

za nami koniec XX edycji programu nauki języka angielskiego Insta.Ling dla Szkół.

Przed Wami lista uczniów- KLASOWYCH MISTRZÓW, którzy przez ostatnie kilka miesięcy

wykazali się największą wytrwałością w swojej codziennej pracy.

Wielkie brawa dla WAS! :)

• Wycieczka do Wieliczki i Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie

• 12 czerwca uczniowie klasy V, VI oraz przedstawiciele klasy IV udali się na obfitującą we wrażenia wycieczkę😍. W pięknej Kopalni Soli „Wieliczka” 🧂poznaliśmy historię wydobywania soli oraz jej eksploatacji na przestrzeni kilkuset lat💍, zwiedziliśmy niemal 4 km podziemnej trasy turystycznej, by na koniec udać się do perły architektury sakralnej w Jędrzejowie⛪️. Wyjazd otrzymał dotację w ramach programu „Poznaj Polskę”. 🇵🇱
            Już planujemy kolejne, mamy nadzieję, równie udane wycieczki🏡💪- z tak fantastyczną młodzieżą😍 czeka na nas jeszcze niejeden piękny zakątek Polski!🇵🇱

• „STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!"

• Biblioteka szkolna, 7 czerwca uczestniczyła w akcji czytelniczej pt. „STARZY NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Oddział 0A daje przykład.

• Laureatki IV Gminnego Konkursu Literackiego

• Jest nam niezmiernie miło przekazać, iż laureatkami IV Gminnego Konkursu Literackiego "Mikołaj Powała- tradycja i nowoczesność", którego nasza szkoła jest Organizatorem, zostały dwie uczennice - Zofia Mortka z klasy VIII, która zajęła III miejsce oraz Aleksandra Rusak- uczennica klasy VII, która została wyróżniona. Gratulujemy serdecznie talentu literackiego i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!