Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca naszych przedszkolaków zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie "Świąteczna bombka", który organizowany był przez Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie.
Serdecznie gratulujemy!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że praca naszych przedszkolaków zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie "Świąteczna bombka", który organizowany był przez Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie.
Serdecznie gratulujemy!
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczniom, którzy wzięli
udział w Szkolnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową
z życzeniami w języku angielskim.
Najciekawszą kartkę przygotowała Zuzanna Jerzyna - uczennica klasy VII.
Congratulations!
21 stycznia w kalendarzu to oczywiście Dzień Babci. W Polsce Dzień Babci obchodzony jest od 1964 roku z inicjatywy tygodnika "Kobieta i Życie". W ciągu kilkunastu lat obchody przyjęły się w całym kraju, a nie bez powodu święto urosło do rangi bardzo ważnego, ponieważ Babcie to współcześnie "instytucja", bez której nie mogłaby funkcjonować niejedna rodzina. Nieoceniona pomoc przy wychowywaniu wnuków, umożliwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi, czułe, opiekuńcze, świetnie gotujące i zawsze gotowe nakarmić głodnych członków rodziny. Babcie są dla wielu z nas symbolem ciepła i miłości. To one pomagają nas wychować i rozpieszczają, gdy jesteśmy dziećmi, a kiedy dorastamy - czekają na nasze odwiedziny. W Dzień Babci najlepszy prezent, jaki możemy ofiarować – to bliskość i pamięć o nich. 100 lat wszystkim Babciom! Są wspaniałe, wyjątkowe i niezastąpione.
Zakończyła się zbiórka, którą nasza szkolna społeczność wsparła Fundację Dr Clown realizującą program "terapii śmiechem" w szpitalach i placówkach specjalnych. Nasi darczyńcy:
Maja Słomczyńska,
Wiktoria Lewińska,
Julia Waniek,
Agata Białkowska,
Marcel Piasek,
Iga Młynarska,
Wojciech Walczyk,
Kacper Witczak,
Zofia Rutkowska,
Tymoteusz Rutkowski,
Dawid Waniek,
Andżelika Kozłowska,
Łucja Wójtowicz,
Nadia Wielicka,
Lena Wielicka,
Ignacy Piasek,
Kornel Piasek
przygotowali dla pacjentów oddziałów pediatrycznych paczki świąteczne. Serdecznie dziękujemy Wam za okazane wsparcie i za Wasze wielkie serca.
Mamy nadzieję, że wszyscy byliście grzeczni i w niedzielę czekają Was miłe odwiedziny :)
Zapraszamy do obejrzenia wystawy Karol Wojtyła. Narodziny, która w wersji elektronicznej została udostępniona naszej szkole przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Celem tej niezwykle ciekawej ekspozycji jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i nauczania.
Poniżej zamieszczamy wiadomość przesłaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II z linkiem do wystawy.
W naszym oddziale przedszkolnym trwają przygotowania do odwiedzin Mikołaja. Jak widać wszyscy wychowankowie byli bardzo grzeczni!
Edit: Prosimy wszystkich, którzy pragną się włączyć w naszą akcję, o wykonanie zdjęcia darczyńcy z darem.
Fundacja Dr Clown to jedyna polska fundacją realizującą program "terapii śmiechem" w szpitalach i placówkach specjalnych. Z powodu pandemii COVID-19 musiała wstrzymać wizyty wolontariuszy do odwołania.
Wolontariusze fundacji nie poddają się jednak i organizują różne formy dotarcia do pacjentów. Fundacja uruchomiła dla dzieci „Śmiechofon” czyli możliwość indywidualnych spotkań online z Doktorami Clownami organizowanych za pomocą komunikatorów internetowych. Żeby ułatwić kontakt fundacja dostarczyła na oddziały dziecięce tablety.
Dodatkowo wolontariusze szykują dla pacjentów oddziałów pediatrycznych paczki świąteczne. Radomska Grupa Mediowa zaprasza do wsparcia akcji. Potrzeba:
- zabawek, gier, puzzli;
- książek dla dzieci i młodzieży;
- kolorowanek;
- artykułów plastycznych;
- artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży.
Miejsce zbiórki to oddział przedszkolny w naszej szkole. Dary można przynosić w dni robocze od godz. 8 do 14. Akcja trwa do 10 grudnia.
Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.
W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas. Niech magia i wróżba Królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy. Zabawa dalej, start!"
„Zawód w przyszłości” – dzieci z wielkiego worka losują różne przedmioty, które mówią o ich przyszłości. - książka- pisarz - jabłko- ogrodnik- ogrodniczka - grzebień- fryzjer- fryzjerka - mapa- podróżnik- podróżniczka - mikrofon- piosenkarz- piosenkarka - hełm- strażak - statek- marynarz - but- szewc - metr krawiecki- krawcowa, krawiec - klocek- budowniczy - samolot- pilot - gwiazda- aktor- aktorka, - łyżka - kucharka
,,Miłosna wróżba” - dzieci losują papierowe serca, na których na odwrotnej stronie wypisane są imiona dziewcząt lub chłopców. Wybrane imię będzie imieniem przyszłej sympatii.
,,Kinder-niespodzianka” - dzieci losują opakowanie po „Kinder-niespodziance”. Wewnątrz znajduje się kolorowa kulka. Znaczenie poszczególnych barw: • Kulka pomarańczowa – graj w totolotka, możesz trafić szóstkę. • Kulka biała – przed Tobą wielka radość i spokojne dni. • Kulka brązowa – przemyśl dwa razy zanim podejmiesz jakąś decyzję. • Kulka zielona – spełnią się twoje najskrytsze marzenia. • Kulka czerwona – czeka Cię szczęśliwy czas w pracy i w domu. • Kulka niebieska – powodzenie w życiu i finansach. • Kulka żółta – pomyśl o urlopie, odpoczynek dobrze Ci zrobi.
,,Szkatułka” Wróżka prosi o utworzenie koła. Zadaniem uczestników jest podawanie sobie z ręki do ręki szkatułki z karteczkami, na których zapisana jest wróżba. Szkatułkę podajemy sobie przy dźwiękach muzyki, Kiedy muzyka przestaje grać uczestnik zabawy, który trzyma szkatułkę otwiera ją i wyciąga jedną karteczkę: Wygrasz na loterii. Spełnią się marzenia. Czekają cię podróże. Czeka cię nagroda. Czeka cię słodkie życie. Czeka cię sława. Główna nagroda w teleturnieju. Zrobisz karierę naukową. Czeka cię podroż. Czeka cię bogactwo. Czeka cię sława. Będziesz mieć cudowne życie. Zakochasz się. W najbliższym czasie przeprowadzisz się. Otrzymasz prezent. Poznasz nowego kolegę. Będziesz bogatym biznesmenem. Przed tobą kariera naukowa zaszczyty i słowa. Będziesz aktorem- aktorkom. Będziesz piosenkarką- piosenkarzem. Będziesz gwiazdą. Czeka cię wielka miłość. Czeka cię miła niespodzianka. Będziesz wiele podróżował. Będziesz mieszkał w pięknym domu z ogrodem. Będziesz miał dużo dzieci.
,,Rzucanie kości” Chętne dzieci rzucają kostką. Wróżka odczytuje wróżbę: 1- polecisz na księżyc 2- pojedziesz w podróż dookoła świata 3- wygrasz milion w totolotka 4- zatańczysz w "Tańcu z gwiazdami” 5- zagrasz w filmie 6- skoczysz ze spadochronu
To tylko część przedszkolnych zabaw andrzejkowych, a na koniec słodki poczęstunek.
Wieszając budki lęgowe pomagamy ptakom, zwłaszcza tam, gdzie nie ma naturalnych dziupli, czyli w młodych sadach, niedawno posadzonych lasach. Jeśli chcemy, żeby w budkach jeszcze w tym roku pojawiły się ptaki należy je powiesić jesienią, żeby ptaki je odnalazły i przyzwyczaiły się do nich. Budki lęgowe można przymocować na drzewach, budynkach, żerdziach, czy słupach. Ich otwory powinny być skierowane w kierunku przeciwnym do wiejących najczęściej wiatrów. Wysokość powieszenia budki lęgowej zależy od gatunku ptaka, np. dla sikor wieszamy dość nisko – ok. dwóch metrów od ziemi, dla szpaka cztery-sześć metrów, a dla sów osiem-dziesięć metrów. Najlepszym materiałem budowlanym dla takich konstrukcji są deski drzew iglastych. Budki mogą zająć sikory bogatki, modraszki, kowaliki, mazurki, szpaki, jerzyki, kraski, kawki, dudki, sowy. Zachęcamy więc wszystkich włączcie się do akcji organizowanej przez SKLOP, działającego w naszej szkole i zbudujcie „domki” dla naszych latających przyjaciół ptaków. Popatrzcie jakie prace już zostały wykonane. Pamiętajcie! Raz do roku budki lęgowe muszą być czyszczone. Życzymy miłej pracy i radości płynącej z kontaktów z naszą piękną przyrodą.
W naszej szkole miała miejsce zbiórka karmy oraz innych produktów, pomocnych w funkcjonowaniu schroniska dla bezdomnych zwierząt. Kolejny raz nasi uczniowie i wychowankowie okazali wielkie serca i aktywnie wsparli tę szczytną akcję. Mikołajkowe prezenty zostały już dostarczone do schroniska.
Święto Dziękczynienia obchodzone w czwarty czwartek listopada to jedno z najważniejszych świąt w kulturze amerykańskiej. Wiedzą już o tym nasze przedszkolaki, które podczas zajęć z języka angielskiego poznały historię i znaczenie tego święta, przy okazji rozmawiając o tym, co dla nich jest najważniejsze i za co są wdzięczni.
Happy Thanksgiving Day!
A tak wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego celebrowali podczas zajęć plastycznych Dzień Pluszowego Misia. Prawda, że fantastyczni artyści uczęszczają do naszej szkoły?
Dzień ten co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.
A tak pięknie prezentują się wychowankowie oddziału przedszkolnego ze swoimi ulubieńcami.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że kontynuowane będzie zamknięcie szkół do 23-24 grudnia, a następnie, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich.
Choć do odwiedzin Świętego Mikołaja jeszcze trochę czasu, to wychowankowie oddziału przedszkolnego już teraz przygotowali fantastyczne podarunki dla podopiecznych radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki namalowały piękne prace plastyczne, które zostaną dostarczone do schroniska razem z zebraną karmą, miskami i kocami. W akcję zbiórki darów dla włączyli się również starsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny dowodząc, że mają ogromne serca!
Jest obchodzony 16 listopada z inicjatywy ONZ. Jego celem jest podniesienie świadomości i wrażliwości społecznej na zagrożenia, jakie niesie ze sobą brak tolerancji.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto poszanowania różnorodności na świecie, praw i przekonań wszystkich ludzi. Organizowane są dyskusje debaty na temat różnych form niesprawiedliwości, rasizmu i dyskryminacji, które mają negatywny wpływ na społeczeństwo. Tolerancja i nietolerancja są również w tym dniu tematem lekcji w szkołach. Na obrazkach towarzyszących świętu można zobaczyć ludzi z różnorodnych stron świata i kultur.
Pamiętaj, by dzisiaj w sposób szczególny okazywać tolerancję!
14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska-Białej. W roku 2019 po raz pierwszy obchodziliśmy też po raz pierwszy Europejski Dzień Czystego Powietrza zainicjowany przez Europejskie Stowarzyszenie Nauki Społecznościowej (ECSA) oraz grupę roboczą „Nauka społecznościowa dla czystego powietrza” działającą w Holandii.
Zanieczyszczenia wytworzone w jednym miejscu mogą przemieszczać się na bardzo dalekie odległości, niejednokrotnie pokonując granice miast, państw a nawet kontynentów. Na globalny charakter zanieczyszczeń powietrza wskazuje także ich udział w zachodzących obecnie zmianach klimatu.
Dyrektor Generalny Organizacji Zdrowia (WHO) uznał spalanie węgla za jeden z głównych czynników prowadzących do zmian klimatycznych. W dzisiejszych czasach wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Każdy z nas codziennie podejmuje wybory, które przekładają się na jakość powietrza w naszej okolicy, a często również na stan powietrza, którym oddychają ludzie na drugim końcu świata. Codziennie decydujemy o tym, z jakiego środka transportu skorzystamy, w jaki sposób ogrzejemy nasze domy czy jaką ilość zanieczyszczeń „wprowadzimy” do środowiska poprzez wybory konsumenckie – wyprodukowanie każdej kupionej przez nas rzeczy niesie ze sobą koszty środowiskowe.
Przyjemnej lektury życzy Szkolne Koło LOP
Powered by aSc EduPage