Zmęczeni okresem zimowym, członkowie SKLOP wyruszyli na poszukiwanie zwiastunów nadchodzącej wiosny. Cel został osiągnięty: na dworze było słychać śpiew ptaków, na drzewach pojawiły się pączki, w przydomowych ogródkach rozkwitły pierwiosnki, przebiśniegi oraz krokusy, a królestwo zwierząt budzi się z zimowego snu. Po długich i ciemnych zimowych miesiącach wiosna wnosi nowe życie do świata przyrody. Ten, kto zauważy jeden z tych okazów przy drodze lub dostrzeże kilka kwiatów we własnym ogrodzie, może być pewny — wiosna jest już blisko! Zapraszamy wszystkich na spacer do parku , lasu czy po prostu wędrówkę polną drogą . Życzymy, aby Wam również udało się spotkać i poczuć wiosnę.
Zarządzenie w sprawie powołania Koordynatora oraz Zespołu ds. dostępności
Uwaga- konkurs!
KONKURS PLASTYCZNY
Organizowany przez PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej
„ZASADY HIGIENY DOBRZE ZNAM, WIĘC KORONAWIRUSA POKONAM SAM”
Regulamin konkursu
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I – VIII PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej
Cele konkursu:
• Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej,
• Kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych,
• Promowanie oraz upowszechnianie podstawowych zasad higieny,
• Zachęcanie do aktywnego wykorzystania czasu wolnego.
Organizatorzy: Opiekunowie Szkolnego Koła PCK - Iwona Rybińska, Dorota Wilczyńska
Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I -VIII
2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę (bez pomocy rodziców).
3. Praca powinna być podpisana na odwrocie następującymi informacjami: nazwisko, imię, klasa.
4. Praca powinna być wykonana na kartce o formacie A3 lub A4 dowolną płaską techniką.
5. Praca powinna przedstawiać zachowania mające na celu walkę z koronawirusem, adekwatne do wieku dziecka/ ucznia : mycie rąk, pozostanie w domu, noszenie maseczek, kreatywne spędzanie czasu w trakcie kwarantanny, pomoc rodzicom etc.
Warunki konkursu:
1.Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - klasy 0 – III II kategoria -klasy IV-VIII
Ostateczny termin zgłaszania prac upływa dnia: 22 marca 2021r.
Prace dostarczone po terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.
Ocena pracy: Oceny prac dokona komisja konkursowa
Za zajęcie I, II i III miejsca przewidziane są pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Uwaga! Prace oddajemy do organizatorów: pani Iwony Rybińskiej lub Doroty Wilczyńskiej. Uczniowie klas IV-VIII przesyłają swoje prace w formie zdjęcia na adres iwonarybinska48@gmail. com
Narodowy Dzień Gramatyki na języku polskim w klasie IV, VII i VIII
Dzień ów obchodzony 4 marca ma zwracać uwagę na gramatykę języka ojczystego. Na jej znaczenie we właściwym porozumieniu i skutecznej komunikacji. Uczniowie klas IV, VII i VIII mieli możliwość przetestowania swojej wiedzy gramatycznej na lekcjach języka polskiego. W przygotowanych interaktywnych quizach językowych prym wiedli uczniowie klasy VII- brawa dla Was!
Uwaga- KONKURS dla uczniów klas V-VIII
Tydzień Zdrowia
Konkurs pięknego czytania w klasie II
W dniu 01.03.2021r w klasie II odbył się konkurs pięknego czytania ulubionej książki. Miał on na celu rozwijanie wśród uczniów zamiłowań czytelniczych jak również doskonalenie techniki czytania. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie . Przedstawili swoje ulubione książki oraz zaprezentowali popis pięknego czytania. A oto jak przedstawiają się wyniki: I miejsce zdobył Kuba Rutkowski, II miejsce Ignacy Lipiński , a III miejsce Gabriela Walczyk. Wszyscy pozostali uczniowie zdobyli wyróżnienia. Nagrodą dla uczniów były oczywiście książki. Jednak nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów oraz zakładek. Całej klasie II serdecznie gratulujemy i życzymy miłej lektury!
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
,,Nie opłakała ich Elektra
nie pogrzebała Antygona
i będą tak przez całą wieczność
w głębokim śniegu wiecznie konać”
Zbigniew Herbert ,,Wilki”
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Święto zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2011 roku i stanowi upamiętnienie antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR po II wojnie światowej.
Pamięć o żołnierzach podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego winna przypominać rodakom prawdę o roli, jaką ci niezłomni żołnierze odegrali w powojennej historii naszej ojczyzny. Należy pamiętać, że poza walką zbrojną tysiące Polaków podejmowało działalność konspiracyjną, przeciwstawiając się komunistycznej okupacji i marksistowskiej ideologii.
Żołnierze Wyklęci byli synami chłopów i rzemieślników, nauczycielami, urzędnikami, leśnikami, oficerami, duchownymi. Niektórzy z nich walczyli o niepodległość Polski w latach 1918-1920, większość działała w konspiracji od 1939 roku. Wszystkich łączyła niezgoda na komunistyczne rządy i gotowość do walki o wolność Polski, nawet za cenę życia. Wychowani w duchu miłości i odpowiedzialności za ojczyznę, wybierali wierność najwyższym ideałom. Dla nich słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna były hasłem programowym na życie i najwyższą wartością.
Włączając się w obchody święta, uczniowie klasy VIII przygotowali prezentacje multimedialne i plakaty prezentujące sylwetki Żołnierzy Wyklętych lub wydarzenia z lat 1945 - 1963. Wykorzystali wiadomości zdobyte podczas lekcji historii, na których poznawali życiorysy Żołnierzy Niezłomnych, słuchali audycji, analizowali materiały źródłowe. Uczniowie obejrzeli także niezwykle interesującą wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Zachęcamy do obejrzenia ekspozycji, którajest dostępna do pobrania pod linkiem:https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/73624,Wystawa-Zolnierze-Wykleci-Podziemie-niepodleglosciowe-19441963-do-pobrania-PLEN.html.
Ogłoszenie
Dzień Dinozaura
Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach i zachowaniach albo przedstawić ich wyobrażenie w formie, w jakiej widzą te stwory wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego
Archiwum Aktualności